Dowiedz się więcej o serwisowaniu hamulców, poznaj inne ważne informacje na temat układu hamulcowego i powiązane oryginalne części.

Serwisowanie układu hamulcowego

Serwisowanie układu hamulcowego

Pracownik serwisu VW sprawdza hamulce samochodu VW – serwisowanie układu hamulcowego

Spośród wszystkich części, które wpływają na bezpieczeństwo Twojego samochodu, hamulce są narażone na największe obciążenia. Aby zapewnić ich prawidłowe działanie, musisz regularnie sprawdzać i serwisować hamulce. Podczas kontroli hamulców sprawdza się działanie elementów układu hamulcowego, w tym hamulca postojowego, a także poziom płynu hamulcowego. Jeśli któraś z części jest uszkodzona, zostanie naprawiona lub wymieniona podczas przeglądu układu hamulcowego.

Elementy układu hamulcowego i płyn hamulcowy

Oryginalne hamulce zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do Twojego samochodu. Składają się z różnych komponentów, z których każdy ma inną funkcję. Układ hamulcowy obejmuje między innymi tarcze i klocki hamulcowe, które muszą być maksymalnie dopasowane do reszty układu. Nasze oryginalne komponenty zapewniają jakość, która wykracza poza ustawowy standard hamulców ECE-R90 i niesie ze sobą szereg dodatkowych korzyści. Poznaj również najważniejsze – istotne z punktu widzenia konserwacji – komponenty hamulców bębnowych, które są stosowane w niektórych z naszych modeli ID.

4 z 4 elementów

FAQ - często zadawane pytania dotyczące hamulców

Pracownik serwisu VW sprawdza tarczę hamulcową w samochodzie VW

Praktyczne informacje o hamulcach

Chcesz dowiedzieć się więcej o hamulcach w swoim samochodzie? Odwiedź naszą bazę wiedzy – przygotowaliśmy przejrzysty przegląd dodatkowych informacji i przydatnych wskazówek dotyczących układu hamulcowego.

VW ID.3 jedzie sielankową wiejską drogą

Rekuperacja – kto hamuje, ten wygrywa!

Oprócz klasycznego hamulca ciernego, samochody elektryczne i hybrydowe mają również funkcję hamowania rekuperacyjnego. Promuje ona ekonomiczną jazdę, zwiększając w ten sposób zasięg samochodu, ponieważ dostarcza energię uwalnianą podczas hamowania do akumulatora trakcyjnego. Dowiedz się, jak działa ta funkcja i jakie płyną z niej korzyści.